Respitt nr 1 / 2012

Avholdt søndag 4.3.2002

Etter mange måneder med frost, snø og kulde var det endelig tid for
nye respitt konkurranser i klubbens regi.
 Dette var den 1 av 30 konkurranser for året og det var gledelig åt så mange fant veien til
klubbens bane.

Denne første konkurransen var en vanlig agility bane og dette ble da en konkurranse med alle felt hindrene

Dommer denne helgen var Hans Valter Jensen som hadde satt en grei bane.

Banen var på 173 meter

Det deltok hele 29 startende ekvipasjer

7 ekvipasjer gikk feilfritt og dermed fikk disse 50 bonuspoeng.

16 ekvipasjer kom gjennom og 13 ekvipasjer disket


Opprykk på grunn av endrede regler i NKK

På grunn av endrede regler i NKK pr 1.1.2012 var det mange ekvipasjer som er blitt rykket opp i høyere klasser. Håper
at den enkelts sjekker opp dette og fører på rett klasse ved neste konkurranser.
Har man rykket opp i en gren i offisielle konkurranser rykker man opp i begge grener i klubbens respitt.

Min hund Win har rykket opp i klasse 3 stor i Agility men går i klasse 2 stor i Hopp.
Hun går nå i klasse 3 stor i begge grener i klubbens respitter
 

Se våre regler på:

Opprykk den enkelte 2012

 


Opprykks napp

 Eivind med Ficus og Rune med Jewel gikk begge feilfritt og fikk opprykks napp.

Henriette / Rune Monsen med Jewel rykket opp i klasse Liten 2

Isabelle med Bella gikk også feilfritt, men i klasse 2 må man være blant de 3 beste for å få opprykksnapp


Tider pr meter for hurtigste hund i klasse liten, mellom og stor.

Klasse liten: Peggy 4.16 meter pr sekund

Klasse mellom:  Ficus 4.58 meter pr sekund

Klasse Stor: Dewey  5.11 meter pr sekund



Resultater respitt nr 1 / 2012

 

 

Nr Navn Hund Klasse Standard tid Feil Tidsfeil Total feil Tid Tid under standardtid Poeng
1 Eivind Fossum Fikus Mellom 1 59.65 0 0 0 0.37.73 21.92 179
2 Rune Monsen Jewel Liten 1 59.65 0 0 0 0.44.68 14.97 159
3 Marit Wang Leah Stor 3 49.42 0 0 0 0.35.41 14.01 139
4 Isabelle Simonsen Bella Stor 2 54.06 0 0 0 0.40.10 13.96 129
5 Catarine D Àmato Peggy Liten 3 49.42 0 0 0 0.41.49 7.93 119
6 Kristine Egelandsdal Lille My Liten 3 49.42 0 0 0 0.42.80 6.62 109
7 Anita Jansen Zeppelin Liten 3 49.42 0 0 0 0.47.66 1.76 99
8 Wegard Sunde Eros Mellom 1 59.65 F 0 5 0.39.67 19.98 44
9 Eivind Fossum Dewey Stor 3 49.42 F 0 5 0.33.83 15.59 39
10 Kristine Nylund Bibbi Mellom 3 49.42 F 0 5 0.40.81 8.61 34
11 Carina Busch Rocky Liten 3 49.42 F 0 5 0.44.49 4.93 29
12 Rune Monsen Pearl Stor 3 49.42 F-F 0 10 0.36.40 13.02 29
13 Jan Haukeland Leah Stor 3 49.42 F-V 0 10 0.38.32 11.10 29
14  Lili Frahm Jensen Katla Stor 2 54.06 F-V 0 10 0.48.45 5.61 29
15 Kristin Måna Mira Stor 1 59.65 F-V-V 0 15 0.50.88 8.77 29
16 Ingve Helgesen Aron Stor 2 54.06 F-F-F 0 15 0.49.36 4.70 29
  Hans V Jensen Tessie Stor 3 Disk            
  Hans V Jensen Kate Stor 3 Disk            
  Anni Landgraff Kelly Stor 1 Disk            
  Johnny Aas Cindy Stor 3 Disk            
  Rune Monsen Guzzi Stor 1 Disk            
  Jan Haukeland Win Stor 3 Disk            
  Jan Haukeland Monty Stor 3 Disk            
  Maren Løland Felix Stor 1 Disk            
  Camilla Arnesen Miko Mellom 1 Disk            
  Bente Jonassen Dina Liten 3 Disk            
  Silje Aas Kila Mellom 2 Disk            
  Tommy Johansen Leija Liten 1 Disk            
  Anita Jansen Oliver Liten 2 Disk            
                     

 

Vinner av årets 1. konkurranse ble

Eivind Fossum og Fikus

Vi gratulerer.
 

        

   

Tilbake

Til toppen av siden...