Respitt nr 24 / 2007

Avholdt mandag 24. september  2007

 Igjen var det tid for en dobbel respitt i klubbens regi og dette var den tjuefjerde
av 35 konkurranser for året 2007

Denne andre konkurransen var en vanlig hopp bane  og dette ble da en  konkurranse 
uten alle felt hindrene.


Etter utvalgsmøte i agility gruppen ble endel endringer vedtatt angående klubbens 
respitt konkurranser og dette består av følgende endringer.

1. Det skal bygges enklere baner og da ikke vanskeligere en klasse 2 baner.

2. Ordningen med felt dommer faller bort.

3. Startrekkefølgen trekkes før start.


 

Dommer  denne gang var Erling Eimhjellen.

 Han hadde funnet bane som fylte kravene til enkle baner 
for å ivareta klubbens nybegynnere.

Banen var denne gang  på 128 meter

Til tross for et forferdelig regnvær deltok hele  15 startende  ekvipasjer.
 
5 ekvipasjer gikk feilfritt og disse fikk 50 bonuspoeng. 

To ekvipasjer fikk tidsfeil og 3 ekvipasjer disket.


Tider pr meter for hurtigste hund i klasse liten, mellom og stor.

Klasse liten: Primus 1,73 meter pr. sekund (Anna)

Klasse mellom:  Ingen hund deltok 

Klasse Stor: Tara 4,14 meter pr. sekund (Eivind)



Resultater respitt nr 24 / 2007

 

Nr Navn Hund Klasse Standard tid Feil Tidsfeil Total feil Tid Tid under standardtid Poeng
1 Marit Wang Ben Stor
2
46.54 0 0 0 0.32.15 14.39 165
2 Eivind Fossum Tara Stor
3
42.66 0 0 0 0.30.88 11.78 145
3 Hans Valter Jensen Tessie Stor
3
42.66 0 0 0 0.31.78 10.88 125
4 Jan Haukeland Niko Stor 
3
42.66 0 0 0 0.35.93 6.73 115
5 Anni Landgraff Twiggy Stor 
2
46.54 0 0 0 0.40.10 6.44 105
6 Maia Fossum Tara Stor
3
42.66 F 0 5 0.33.41 9.25 45
7 Kine Eimhjellen Mira Stor
3
42.66 F 0 5 0.41.53 1.13 35
8 Jan Haukeland Kim Stor
3
42.66 F-F 0 10 0.31.00 11.66 30
9 Jan Haukeland Ben Stor
2
46.54 F-F-F 0 15 0.31.03 15.51 25
10 Jan Haukeland Monty Stor
2
46.54 F-F-F 0 15 0.36.50 10.04 20
11 Anni Landgraff Timmy Stor 
1
51.20 F 11.44 16.44 0.62.64 over 15
12 Anna ? Primus Liten
1
56.88 F-F-F 16.90 31.90 1.13.78 over 15
  Johnny Aas Cindy Stor
1
Disk            
  Eivind Fossum Dewey Stor
3
Disk            
  Wigdis Lund Sasha Stor
1
Disk            

 

Vinner av årets 24 konkurranse ble 

Marit D. Wang og Taspitir's Ben

Vi gratulerer.

 

 

Tilbake

Til toppen av siden...