Respitt nr 16 / 2007

Avholdt søndag 10 juni  2007

 Igjen var det tid for en dobbel respitt i klubbens regi og dette var den sekstende
av 35 konkurranser for året 2007

Denne andre konkurransen var en vanlig hopp bane  og dette ble da en  konkurranse 
uten alle felt hindrene.


Etter utvalgsmøte i agility gruppen ble endel endringer vedtatt angående klubbens 
respitt konkurranser og dette består av følgende endringer.

1. Det skal bygges enklere baner og da ikke vanskeligere en klasse 2 baner.

2. Ordningen med felt dommer faller bort.

3. Startrekkefølgen trekkes før start.


 

Dommer  denne gang var  Marit Wang som hadde overtatt dømmingen for Jan og hun brukte banen som 
Jan hadde funnet frem og denne tilfredstilte kravene til enkle baner for å ivareta nybegynnere.

Banen var denne gang  på 151 meter

Det deltok hele  18 startende  ekvipasjer.
 
4 ekvipasjer gikk feilfritt og dermed fikk alle disse  50 bonuspoeng. 

1 ekvipasje fikk tidsfeil og 6 ekvipasjer disket.


Tider pr meter for hurtigste hund i klasse liten, mellom og stor.

Klasse liten: Ingen liten hund kom i mål

Klasse mellom: Helle Pirat 4.12 meter pr sekund

Klasse Stor: Kim 4.86 meter pr sekund 



Resultater respitt nr 16 / 2007

 

Nr Navn Hund Klasse Standard tid Feil Tidsfeil Total feil Tid Tid under standardtid Poeng
1 Maia Fossum Tara Stor
3
50.33 0 0 0 0.33.07 17.26 168
2 Anja Løvås Helle Pirat Mellom
3
52.98 0 0 0 0.36.59 16.39 148
3 Jan  Haukeland Niko Stor
3
50.33 0 0 0 0.38.44 11.89 128
4 Kine Eimhjellen Mira Stor
3
50.33 0 0 0 0.40.59 9.74 118
5 Jan  Haukeland Kim Stor
3
50.33 F 0 5 0.31.06 19.27 58
6 Eivind Fossum Tara Stor
3
50.33 F 0 5 0.31.97 18.36 48
7 Rune Monsen Kiara Mellom
1
64.25 V-V 0 10 0.37.94 26,31 38
8 Eivind Fossum Dewey Stor
2
54.90 V-F 0 10 0.41.50 13.40 33
9 Anni Landgraff Twiggy Stor 
1
60.40 V-V 0 10 0.51.59 8.81 28
10 Ghita Fossum Dewey Stor
2
54.90 F-F-F 0 15 0.36.44 18.46  23
11 Jan Haukeland Duke Monty Stor
2
54.90 F-F-F-F 0 20 0.35.41 19.49 18
12 Anni Landgraff Timmy Stor 
1
60.40 V-V 12.60 22.60 1.13.00 Over 18
  Johnny Aas Cindy Stor
1
Disk            
  Jan Haukeland Ben Stor
2
Disk            
  Rune Monsen Kasanga Stor
3
Disk            
  Anja Løvås Maia Liten
1
Disk            
  Maia Fossum Oscar Stor
3
Disk            
  Kenneth Seldal Dixi Liten
1
Disk            

 

Vinner av årets 16 konkurranse ble 

Maia Fossum og Tara

Vi gratulerer.

 

 

Tilbake

Til toppen av siden...