Respitt nr 13 / 2007

Avholdt søndag 15 april  2007

 Igjen var det tid for en dobbel respitt i klubbens regi og dette var den trettende
av 35 konkurranser for året 2007

Denne første konkurransen var en vanlig agility bane  og dette ble da en  konkurranse 
med alle felt hindrene.


Etter utvalgsmøte i agilitygruppen ble endel endringer vedtatt angående klubbens 
respitt konkurranser og dette består av følgende endringer.

1. Det skal bygges enklere baner og da ikke vanskeligere en klasse 2 baner.

2. Ordningen med felt dommer faller bort.

3. Startrekkefølgen trekkes før start.


 

Dommer  denne gang var Marit Wang og hun hadde satt en grei bane som tilfredstilte kravene
til enkle baner for å ivareta nybegynnere.

Banen var denne gang  på 127 meter

Det deltok 21 startende  ekvipasjer.
 
3 ekvipasjer gikk feilfritt og dermed fikk disse  50 bonuspoeng. 

2 ekvipasjer fikk tidsfeil og 10 ekvipasjer disket.


Tider pr meter for hurtigste hund i klasse liten, mellom og stor.

Klasse liten: Ronja 2.99 meter pr sekund

Klasse mellom: Kiara 3.09 meter pr sekund

Klasse Stor: Tara 4.47 meter pr sekund ( Maja )



Resultater respitt nr 13 / 2007

 

Nr Navn Hund Klasse Standard tid Feil Tidsfeil Total feil Tid Tid under standardtid Poeng
1 Maia Fossum Tara Stor
3
42.33 0 0 0 0.28.35 13.98 171
2 Eivind Fossum Tara Stor
3
42.33 0 0 0 0.29.09 13.24 151
3 Ingunn Hognestad Tirill Stor
3
42.33 0 0 0 0.29.69 12.64 131
4 Stig Magne Loftheim Diva Stor
2
46.18 F 0 5 0.30.06 16.12 71
5 Stig Magne Loftheim Pluto Stor
3
42.33 F 0 5 0.31.61 10.72 61
6 Rune Monsen Kasanga Stor
3
42.33 F 0 5 0.33.11 9.22 51
7 Bertha S. Larsen Ronja Liten
1
56.44 F-V 0 10 0.42.40 14.02 41
8 Rune Monsen Kiara Mellom
1
54.04 F-F-V 0 15 0.41.03 13.01 36
9 Jan  Haukeland Kim Stor
3
42.33 V-V-F 0 15 0.31.97 10.36 31
10 Anni Landgraff Timmy Stor 
1
50.80 V 13.23 18.23 1.04.03 Over 26
11 Siri Linn Bjørenevang Buddy Stor
1
170.53 F-V-V-F 119.83 139,73 2.50.53 Over 21
  Anja Løvås Helle Pirat Mellom
3
Disk            
  Anja Løvås Maia Liten
1
Disk            
  Mikal Hafsahl Emma Stor
1
Disk            
  Jan Haukeland Duke Monty Stor
2
Disk            
  Anni Landgraff Twiggy Stor 
1
Disk            
  Jan Haukeland Oscar Stor
3
Disk            
  Synnøve Berntsen Zeppelin Stor 
2
Disk            
  Jan Haukeland Ben Stor
2
Disk            
  Marit Wang Monty Stor 
2
Disk            
  Marit Wang Ben Stor 
2
Disk            

 

Vinner av årets 13 konkurranse ble 

Maja Fossum og Tara

Vi gratulerer.

 

 

Tilbake

Til toppen av siden...