Respittkonkuranse 1.4.2002
Resultat nr 8 / 2002

 

Dagens  doble konkurranse gikk i  bra vær, men det var ikke det klare
pene været som ellers i påsken

Dommer var denne gang  Trygve Ottesen som fikk meget kort tid og tegnet selv banen og
han gjorde en meget bra jobb uten nevneverdige problemer

Trygve hadde  satt en  bane på 148   meter som ikke var av de letteste spesielt for
de raske store hundene.
Banen hadde også endel punkter som ikke alle klarte og dermed ble de 7 disk
av 18 startende i første konkurranse.

Av 18 startende ekvipasjer gikk  2 feilfritt og  fikk 50  bonuspoeng mens
3 hunder fikk tidsfeil.

Marit Bjelland og Charlie vant dagens første konkurranse og ekvipasjen er dermed
rykket opp i liten klasse 3.

Kåre  Finbak og  Cico gikk igjen et bra løp, feilfritt og de klatrer på veien opp
mot klasse 3.


OBS.

Ved fastsetting av standardtid hadde dommer og skriver avrundet standardtiden
og dette resulterte i at 2 ekvipasjer tikk tidsfeil og ville dermed mistet bonusen
på 50 poeng, men dette ble oppdaget og rettet opp igjen.

Det er meget viktig at selv hundredelene er med i standardtid og det samme gjelder
under tidtagningen.

Dette må vektlegges av alle som dømmer og har noe med skrivingen å gjøre.


Da alle hundene i respittkonkurransen går på samme bane blir vinneren og den
øvrige rekkefølge avgjort ved at den hund som har minst feilpoeng og deretter
best tid under standardtiden kommer best ut resultatmessig.

Det blir gitt 50 poeng for feilfrie løp + 1 poeng for hver deltager.


Nr Navn Hund Klasse Standard
tid
Feil Tidsfeil Total
feil
Tid Tid under
standardtid
Poeng
1 Marit Bjelland Charlie Liten 2 1.05.78 0 0 0 0.44.34 21.41 168
2 Kåre Finbak Cico Stor 2 0.56.93 0 0 0 0.48.56 8.37 148
3 Venche Mellemstrand Maja Liten 3 0.58.04 0 3,55 3,55 1.01.59 Over 78
4 Mike Theiss Bluberry Hill Liten 1 1.15.90 F 0 5 0.52.79 23.11 68
5 Reidun Kristoffersen Mira Liten 1 1.15.90 5 0 5 1.00.23 15.67 58
6 Jan Haukeland Dino Stor 3 49.34 5 0 5 0.38.81 10.53 48
7 Jan Haukeland Kim Stor 1 1.05.78 15 0 15 0.40.66 25,12 38
8 Johnny Aas Cita Stor 1 1.05.78 15 0 15 0.55.78 10 33
9 Aud Finbak Cico Stor 2 0.56.93 20 0 20 0.56.92 0.01 28
10 Lene K Wilhelmsen Lucie Liten 2 1.05.78 10 18.60 28.60 1.24.38 Over 23
11 Cecilie Pettersen Ronja Stor 2 0.56.93 20 12.22 32.22 1.09.15 Over 18
  Aina Fatland Quela Stor 1 Disk            
  Kristin Berg Sasha Stor 2 Disk            
  Trygve Ottesen Jim Stor 2 Disk            
  Jan Haukeland Niko Stor 3 Disk            
  Kristin Berg Dino Stor 3 Disk            
  Kristin Waage Lazy Stor 1 Disk            
  Truls Haugen Caisa Mellom 1 Disk            


Vinner av dagens og årets åttende konkuranse
ble
Marit Bjelland og Charlie
Vi gratulerer

 

Oversikt vinnere 2000     Oversikt vinnere 2001    Oversikt vinnere 2002

 


Gjelder 2002

Resultat 1    Resultat 2     Resultat 3    Resultat 4    Resultat 5    Resultat 6   Resultat 7

Resultat 8    Resultat 9     Resultat 10   Resultat 11    Resultat 12    Resultat 13    Resultat 14

Resultat 15    Resultat 16    Resultat 17    Resultat 18    Resultat 19    Resultat 20

Resultat 21    Resultat 22    Resultat 23

 

Sammenlagt resultat 2002


Gjelder 2001

Resultat 1           Resultat 2     Resultat 3     Resultat 4   Resultat 5    Resultat 6

Resultat 7   Resultat 8   Resultat 9   Resultat 10   Resultat 11   Resultat 12


Samleresultat 2001       Respitt for den enkelte


Gjelder 2000

Resultat 1     Resultat 2      Resultat 3     Resultat 4
 
Resultat 5      Resultat 6

Årets resultat                                         Tilbake


Til hovedside for agility


Innlæring

Bommen    Vippen   Mønet   Tunellen   Hopphindre    Gule felter
Hjulet    Pølsen     Slalom  

Føringsteknikk


Sør Rogaland Brukshundklubb

Agilityutvalget

2001