Respittkonkuranse 20.3.2002
Resultat nr 7 / 2002

 

Dagens  konkurranse gikk endelig i  bra vær, men det var kraftig
nordavind og derfor noe kaldt.

Dommer var denne gang  Geir Egil Sola som gjorde en meget bra jobb.

Geir Egil hadde denne gang satt en litt kort bane på 110 meter som ikke var av de vanskeligste,
men banen hadde også denne gang endel punkter som ikke alle klarte og i tillegg
hadde Rune Monsen laget nye hopphindre hvor det var lettere å rive hindrene i hopp.

Av 18 startende ekvipasjer gikk  4 feilfritt og alle  fikk 50  bonuspoeng denne gangen.
6 ekvipasjer disket.

Marit Bjelland og Charlie holder fortsatt teten sammenlagt, men avstanden
til de neste ekvipasjene er ikke stor.

Mike Theis fikk sitt første napp mot klasse Liten 2 med Bluberry Hill.

Aud Finbak fikk sitt 3 opprykk med Ciko og dermed er ekvipasjen oppe i
klasse stor 2. 
( Dette gjelder også for Kåre )

Rune Monsen med Kasanga  gikk feilfritt, 0,91 sekunder under standardtid og for
dette ble han belønnet med 50 bonuspoeng
OG OPPRYKK TIL KLASSE STOR 3
( Dette gjelder også for Kristin )


OBS.

Ved fastsetting av standardtid hadde dommer og skriver avrundet standardtiden
og dette resulterte i at 2 ekvipasjer tikk tidsfeil og ville dermed mistet bonusen
på 50 poeng, men dette ble oppdaget og rettet opp igjen.

Det er meget viktig at selv hundredelene er med i standardtid og det samme gjelder
under tidtagningen.

Dette må vektlegges av alle som dømmer og har noe med skrivingen å gjøre.


Da alle hundene i respittkonkurransen går på samme bane blir vinneren og den
øvrige rekkefølge avgjort ved at den hund som har minst feilpoeng og deretter
best tid under standardtiden kommer best ut resultatmessig.

Det blir gitt 50 poeng for feilfrie løp + 1 poeng for hver deltager.


Nr Navn Hund Klasse Standard
tid
Feil Tidsfeil Total
feil
Tid Tid under
standardtid
Poeng
1 Mike Theiss Bluberry Hill Liten 1 0.56.41 0 0 0 0.46.90 9,51 168
2 Aud Finbak Cico Stor 1 0.48.89 0 0 0 0.47.95 1.14 148
3 Rune Monsen Kasanga Stor 2 0.42.31 0 0 0 0.41.40 0.91 128
4 Siri Linnerud Cico Mellom 2 0.46.81 0 0 0 0.46.78 0.03 118
5 Marit Bjelland Carlie Liten 2 0.48.89 5 0 5 0.48.81 0.08 58
6 Jan Haukeland Niko Stor 3 36.67 5 2,74 7.74 0.39.41 Over 48
7 Jan Haukeland Dino Stor 3 0.36.67 5 4.80 9.80 0.41.47 Over 38
8 Hilde Nordal Scott Stor 2 0.42.31 10 0 10 0.37.69 4.62 33
9 Trine Nordal Scott Stor 2 0.42.31 20 0 20 0.36.43 5.88 28
10 Mike Theiss Penny Lane Liten 2 0.48.89 5 15.14 20.14 1.04.03 Over 23
11 Turid Kalvig Sola Esmaransa Stor 1 0.48.89 10 11.24 21.24 1.00.13 Over 18
12 Lene Kristin Wilhelmsen Lucie Liten 2 0.48.89 10 12.54 22.54 1.01.43 Over 18
  Kristin Waage Lacye Stor 1 Disk            
  Trygve Ottesen Jim Stor 2 Disk            
  Jan Haukeland Kim Stor 1 Disk            
  Siri Skogen Nefertiti Stor 1 Disk            
  Lene Osberg Dekela Stor 1 Disk            
  Truls Haugen Caisa Mellom 1 Disk            


Vinner av dagens og årets syvende konkurranse
ble
MIKE Theiss og Bluberry Hill
Vi gratulerer

 

Oversikt vinnere 2000     Oversikt vinnere 2001    Oversikt vinnere 2002

 


Gjelder 2002

Resultat 1    Resultat 2     Resultat 3    Resultat 4    Resultat 5    Resultat 6   Resultat 7

Resultat 8    Resultat 9     Resultat 10   Resultat 11    Resultat 12    Resultat 13    Resultat 14

Resultat 15    Resultat 16    Resultat 17    Resultat 18    Resultat 19    Resultat 20

Resultat 21    Resultat 22    Resultat 23

 

Sammenlagt resultat 2002


Gjelder 2001

Resultat 1           Resultat 2     Resultat 3     Resultat 4   Resultat 5    Resultat 6

Resultat 7   Resultat 8   Resultat 9   Resultat 10   Resultat 11   Resultat 12


Samleresultat 2001       Respitt for den enkelte


Gjelder 2000

Resultat 1     Resultat 2      Resultat 3     Resultat 4
 
Resultat 5      Resultat 6

Årets resultat                                         Tilbake


Til hovedside for agility


Innlæring

Bommen    Vippen   Mønet   Tunellen   Hopphindre    Gule felter
Hjulet    Pølsen     Slalom  

Føringsteknikk


Sør Rogaland Brukshundklubb

Agilityutvalget

2001