Respittkonkuranse 17.2.2002
Resultat nr 5 / 2002

 

Dagens  andre konkurranse gikk enda en gang i dårlig vær etter er hel uke med pent vær, med som
utøver med hund må du kunne konkurrere i all slags vær.

Da alle hundene i respittkonkurransen går på samme bane blir vinneren og den øvrige rekkefølge
avgjort ved at den hund som har

best tid under standardtiden kommer best ut resultatmessig.

Dommer var igjen Rune Johnsen, godt hjulpet av Aud Finbak som skriver.

Til neste konkurranse må vi begynne opplæringen av andre til denne jobben sånn at Aud
kan få avlastning og kunne konsentrere seg om sin egen konkurransesituasjon.
Vi etterlyser derfor andre som kan læres opp til skriverjobben.

Rune hadde denne gang satt en bane på 131 meter som ikke var av de vanskeligste
og 2 ekvipasjer gikk feilfritt og  fikk 50 bonuspoeng og kun 3 ekvipasjer disket.

Banen var den samme som forrige konkurranse, men den ble gått motsatt vei.

5 ekvipasjer brukte tid over standardtiden.

En nykommer, Lene Osberg med en skikkelig stor hund gikk feilfritt
og under standardtiden og fikk sitt andre  opprykk mot klasse stor 2.

Det blir gitt 50 poeng for feilfrie løp + 1 poeng for hver deltager.

 

Nr Navn Hund Klasse Standard
tid
Feil Tidsfeil Total
feil
Tid Tid under
standardtid
Poeng
1 Lene Osberg Dekela Stor 1 0.58.22 0 0 0 0.52.34 5.88 166
2 Jan Haukeland Niko Stor 3 0.43.66 0 0 0 0.39.27 4.39 146
3 Jan Haukeland Dino Stor 3 0.43.66 0 2.15 2.15 0.45.81 Over 76
4 Hilde Nordal Scott Stor 2 0.50.38 5 0 5 0.41.65 8.73 66
5 Trine Nordal Scott Stor 2 0.50.38 5 0 5 0.42.09 8.29 56
6 Trygve Ottesen Jim Stor 2 0.50.38 5 0 5 0.45.56 4.82 46
7 Marit Bjelland Charlie Liten 2 0.58.22 5 0 5 0.54.35 3.87 36
8 Line Fatland Sasha Stor 2 0.58.22 10 0 10 0.43.67 6.71 31
9 Aud  Finbak Cico Stor 1 0.58.22 10 0.81 10.81 0.59.03 Over 26
10 Johny Aas Cita Stor 1 0.58.22 5 12.99 17.99 1.11.21 Over 21
11 Ellinor Grønfur Betty Stor 1 0.58.22 20 0 20 0.56.57 1.35 16
12 Turid K Sola Esmaransa Stor 1 0.58.22 5 18.31 23.31 1.16.53 Over 16
13 Wenche Mellemstrand Maja Liten 3 0.51.37 5 27.45 32.45 1.18.82 Over 16
  Kåre Finbak Cico Stor 1 Disk            
  Guro Andersen Bailey Stor 1 Disk            
  Jan Haukeland Kim Stor 1 Disk            

 

 

Vinner av dagens og årets femte konkuranse
ble en  av aller største hundene
Lene Osberg og Dekela
Vi gratulerer

 

Oversikt vinnere 2000     Oversikt vinnere 2001    Oversikt vinnere 2002

 


Gjelder 2002

Resultat 1    Resultat 2     Resultat 3    Resultat 4    Resultat 5    Resultat 6    Resultat 7

Resultat 8    Resultat 9    Resultat 10   Resultat 11    Resultat 12    Resultat 13    Resultat 14

Resultat 15    Resultat 16    Resultat 17    Resultat 18     Resultat 19    Resultat 20

Resultat 21    Resultat 22    Resultat 23

 

Sammenlagt resultat 2002


Gjelder 2001

Resultat 1           Resultat 2     Resultat 3     Resultat 4   Resultat 5    Resultat 6

Resultat 7   Resultat 8   Resultat 9   Resultat 10   Resultat 11   Resultat 12


Samleresultat 2001       Respitt for den enkelte


Gjelder 2000

Resultat 1     Resultat 2      Resultat 3     Resultat 4
 
Resultat 5      Resultat 6

Årets resultat                                         Tilbake


Til hovedside for agility


Innlæring

Bommen    Vippen   Mønet   Tunellen   Hopphindre    Gule felter
Hjulet    Pølsen     Slalom  

Føringsteknikk


Sør Rogaland Brukshundklubb

Agilityutvalget

2001