Respittkonkuranse 17.2.2002
Resultat nr 4 / 2002

 

Dagens konkurranse gikk enda en gang i dårlig vær etter er hel uke med pent vær, med som
utøver med hund må du kunne konkurrere i all slags vær.

Da alle hundene i respitt konkurransen går på samme bane blir vinneren og den øvrige rekkefølge
avgjort ved at den hund som har

best tid under standardtiden kommer best ut resultatmessig.

Dommer var igjen Rune Johnsen, godt hjulpet av Aud Finbak som skriver.

Til neste konkurranse må vi begynne opplæringen av andre til denne jobben sånn at Aud
kan få avlastning og kunne konsentrere seg om sin egen konkurransesituasjon.
Vi etterlyser derfor andre som kan læres opp til skriverjobben.

Rune hadde denne gang satt en bane på 131 meter som ikke var av de vanskeligste
og 2 ekvipasjer gikk feilfritt og  fikk 50 bonuspoeng og kun 3 ekvipasjer disket.

Banen hadde endel vanskelige partier etter at farten var blitt stor
og dette var de mange som ikke taklet og hele 14 ekvipasjer av 23 disket.

Marit Bjelland fikk sitt andre opprykk mot klasse liten 3,
En nykommer, Lene Osberg med en skikkelig stor hund gikk feilfritt
og under standardtiden og fikk sitt første opprykk mot klasse stor 2.
Aud Finbak gikk feilfritt, men fikk tidsfeil på 2.15 poeng men dette kvalifiserer til opprykkspoeng
mot klasse stor 2.

Det blir gitt 50 poeng for feilfrie løp + 1 poeng for hver deltager.

 

Nr Navn Hund Klasse Standard
tid
Feil Tidsfeil Total
feil
Tid Tid under
standardtid
Poeng
1 Marit Bjelland Charlie Liten 2 0.58.22 0 0 0 0.51.71 6.51 166
2 Lene Osberg Dekela Stor 1 0.58.22 0 0 0 0.55.95 2.27 146
3 Aud Finbak Cico Stor 1 0.58.22 0 2.15 2.15 1.00.37 Over 76
4 Jan Haukeland Niko Stor 3 0.43.66 5 0 5 0.43.51 0.15 66
5 Line Budsberg Troll Stor 3 0.43.66 0 6.77 6.77 0.50.43 Over 56
6 Hilde Nordal Scott Stor 2 0.50.38 10 0 10 0.40.79 9.59 46
7 Trygve Ottesen Jim Stor 2 0.50.38 10 0 10 0.48.11 2.27 36
8 Jan Haukeland Kim Stor 1 0.58.22 15 0 15 0.47.65 10.57 31
9 Kåre Finbak Cico Stor 1 0.58.22 5 15.42 20.42 1.13.64 Over 26
10 Jan Haukeland Dino Stor 3 0.43.66 15 7.65 22.65 0.51.31 Over 21
11 Johny Aas Cita Stor 1 0.58.22 20 4.63 24.63 1.02.85 Over 16
12 Trine Nordal Scott Stor 2 0.50.38 25 0 25 0.46.74 3.64 16
13 Wenche Mellemstrand Maja Liten 3 0.51.37 5 50.41 55.41 1.41.78 Over 16
  Turid K Sola Esmaransa Stor 1         Disk    
  Guro Andersen Bailey Stor 1         Disk    
  Odd Frode Torbjørnsen Leo Stor 1         Disk    

 

 

Vinner av dagens og årets fjerde konkuranse
ble den minste av alle hundene
Marit Bjelland og Charlie
Vi gratulerer

 

Oversikt vinnere 2000     Oversikt vinnere 2001    Oversikt vinnere 2002

 


Gjelder 2002

Resultat 1    Resultat 2     Resultat 3    Resultat 4    Resultat 5    Resultat 6    Resultat 7

Resultat 8    Resultat 9    Resultat 10   Resultat 11    Resultat 12    Resultat 13    Resultat 14

Resultat 15    Resultat 16    Resultat 17    Resultat 18     Resultat 19    Resultat 20

Resultat 21    Resultat 22    Resultat 23

 

Sammenlagt resultat 2002


Gjelder 2001

Resultat 1           Resultat 2     Resultat 3     Resultat 4   Resultat 5    Resultat 6

Resultat 7   Resultat 8   Resultat 9   Resultat 10   Resultat 11   Resultat 12


Samleresultat 2001       Respitt for den enkelte


Gjelder 2000

Resultat 1     Resultat 2      Resultat 3     Resultat 4
 
Resultat 5      Resultat 6

Årets resultat                                         Tilbake


Til hovedside for agility


Innlæring

Bommen    Vippen   Mønet   Tunellen   Hopphindre    Gule felter
Hjulet    Pølsen     Slalom  

Føringsteknikk


Sør Rogaland Brukshundklubb

Agilityutvalget

2001