Respittkonkuranse 4.2.2002
Resultat nr 3 / 2002

 

Dagens konkurranse gikk i pent vintervær uten sne eller frost i bakken etter en lang periode med mye regn.

Da alle hundene i respitt konkurransen går på samme bane blir vinneren og den øvrige rekkefølge
avgjort ved at den hund som har

best tid under standardtiden kommer best ut resultatmessig.

Dommer var igjen Rune Johnsen, godt hjulpet av Aud Finbak som skriver og gode
tidtakere i det gode været.

Det er imponerende å se kvaliteten over de utførte konkurranser men denne gang
hadde Rune satt opp en meget lang bane på hele 190 meter.

Banen hadde endel vanskelige partier etter at farten var blitt stor
og dette var de mange som ikke teklet og hele 14 ekvipasjer av 23 disket.

Kun 1 ekvipasje greide og gå feilfritt og fikk 50 bonuspoeng og dermed var det ingen
som fikk opprykk mot høyere klasser.

Tid under standardtid for den enkelte ble her mye mindre og dette viser at banen
ikke var av de enkleste og at den var lang.

Det blir gitt 50 poeng for feilfrie løp + 1 poeng for hver deltager.

Nr Navn Hund Klasse Standard
tid
Feil Tidsfeil Total
feil
Tid Tid under
standardtid
Poeng
1 Jan Haukeland Niko Stor 3 63.33 0 0 0 0.54.11 9.22 173
2 Line Fatland Sasha Stor 2 73.07 5 0 5 0.57.83 15.24 103
3 Trygve Ottesen Jim Stor 2 73.07 5 0 5 1.00.52 12.55 83
4 Siri Linnerud Cico Mellom 2 80.85 5 0 5 1.18.08 2.77 73
5 Line Budsberg Troll Stor 3 63.33 5 0 5 1.01.11 2.22 63
6 Trine Nordal Scott Stor 2 73.07 15 0 15 0.58.70 14.37 53
7 Marit Hjartøy Cimmylisa Stor 1 84.44 15 0 15 1.10.52 13.92 43
8 Cecilie Pettersen Ronja Stor 1 84.44 15 41.57 56.57 1.44.01 0 38
9 Venche Mellemstrand Maja Liten 3 74.50 10 53.67 63.67 2.08.17 0 33
  Line Budsberg Ulva Mellom 1         Disk    
  Jan Haukeland Dino Stor 3         Disk    
  Jan Haukeland Kim Stor 1         Disk    
  Rune Monsen Kasanga Stor 2         Disk    
  Hilde Nordal Scott Stor 2         Disk    
  Line Fatland Chili Stor 1         Disk    
  Beate Mack Kita Stor 1         Disk    
  Lene Osberg Dekela Stor 1         Disk    
  Guro Andersen Bailey Stor 1         Disk    
  Kåre Finbak Cico Stor 1         Disk    
  Turid K Sola Esmeransa Stor 1         Disk    
  Johnny Aas Sita Stor 1         Disk    
  Aud Finbak Cico Stor 1         Disk    
  Marit Bjelland Charlie Liten 2         Disk    

 

 

Vinner av dagens og årets tredje konkuranse.
Jan Haukeland og Niko
Vi gratulerer

Oversikt vinnere 2000     Oversikt vinnere 2001    Oversikt vinnere 2002

 


Gjelder 2002

Resultat 1    Resultat 2    Resultat 3    Resultat 4    Resultat 5    Resultat 6    Resultat 7

Resultat 8    Resultat 9     Resultat 10   Resultat 11    Resultat 12    Resultat 13    Resultat 14

Resultat 15    Resultat 16    Resultat 17    Resultat 18     Resultat 19    Resultat 20

Resultat 21    Resultat 22

Sammenlagt resultat 2002


Gjelder 2001

Resultat 1           Resultat 2     Resultat 3     Resultat 4   Resultat 5    Resultat 6

Resultat 7   Resultat 8   Resultat 9   Resultat 10   Resultat 11   Resultat 12


Samleresultat 2001       Respitt for den enkelte


Gjelder 2000

Resultat 1     Resultat 2      Resultat 3     Resultat 4
 
Resultat 5      Resultat 6

Årets resultat                                         Tilbake


Til hovedside for agility


Innlæring

Bommen    Vippen   Mønet   Tunellen   Hopphindre    Gule felter
Hjulet    Pølsen     Slalom  

Føringsteknikk


Sør Rogaland Brukshundklubb

Agilityutvalget

2001