Klubbmesterskap  2005
Endel forsinket ble klubbmesterskapet i agility for 2005 avholdt søndag 12.3.2006
Det var et pent og kaldt vær med mye snø på banen, men denne var godt preparert og derfor ble
det stort sett gode forhold for ekvipasjene som gikk.
Dommer på klubbmesterskapet var Erling Eimhjellen som hadde satt greie baner og avviklet konkurransen
på en grei måt hjulpet av både tidtakere, skrivere og ivrige banemannskaper.
For første gang ble det gått 2 løp før de enkelte klubbmestre ble kåret. Først ble det gått
en vanlig agility bane og deretter en hopp bane.
Feil og tid ble så lagt sammen for begge løpene og dermed ble den beste ekvipasje
kåret til klubbmester for 2005.
Ekvipasjer som disket i et løp fikk 25 feilpoeng og kunne dermed være med helt til slutt.

Resultater
Klasse 1 Mellom
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 142 meter  - Standardtid 60,42
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 116 meter  - Standardtid 49,36
Klubbmester 2005 ble Anja Løvås og Helle Pirat
     
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Anja Løvås Helle Pirat Agility 10 0 10 0.43.65 10

Anja Løvås

Helle Pirat

Hopp

Disk 0 25 0 25
Sum       0 35   1. plass

Camilla Egeland

Lady Agility Disk 0 25 0 25
Camilla Egeland Lady Hopp Disk 0 25 0 25
Sum       0 50 0 2. plass

 


Resultater
Klasse 1 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 142 meter  - Standardtid 56,8
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 116 meter  - Standardtid 46,40
Klubbmester 2005 ble Ghita Fossum og Dewey
 
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Ghita Fossum Dewey Agility 5 0 5 45,56 5
Ghita Fossum Dewey Hopp 10 0 10 49,5 10
Sum       0 15 99,06 1. plass
Cathrine Einrem Melissa Agility 0 0 0 40,96 0
Cathrine Einrem Melissa Hopp Disk 0 25   25
Sum         25   2. plass
Johnny Aas Sita Agility 0 0 0 43,38 0
Johnny Aas Sita Hopp Disk 0 25 0 25
Sum         25 0 3. plass
Kristin Monsen Athena Agility Disk 0 25 0 25
Kristin Monsen Athena Hopp Disk 0 25 0 25
Sum         50 0 4. plass
Mikael Hafsahl Emma Agility Disk 0 25 0 25
Mikael Hafsahl Emma Hopp Disk 0 25 0 25
Sum         50 0 4. plass
Synnøve Berntsen  Zeppelin Agility Disk 0 25 0 25
Synnøve Berntsen Zeppelin Hopp Disk 0 25 0 25
Sum         50 0 4. plass
Maren Jensen Eyza Agility Disk 0 25 0 25
Maren Jensen Eyza Hopp Ikke Møtt 0 0 0 0

 


Resultater
Klasse 2 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 142 meter  - Standardtid 45,82
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 116 meter  - Standardtid 56
Klubbmester Kine Eimhjellen og Mira
 
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Kine Eimhjellen Kira Agility 10 2,49 12,49 48,31 12,49
Kine Eimhjellen Kira Hopp 5 0 5 38,06 5
Sum     15 2,49 17,49   1. plass
Eivind Fossum Tara Agility 5 3,88 8,88 59,88 8,88
Eivind Fossum Tara Hopp 10 0 10 34,47 10
Sum     15 3,88 18,88   2.plass
Jan Haukeland Monty Agility 15 0 15 35,46 15
Jan Haukeland Monty Hopp 10 0 10 31,28 10
Sum     25 0 25   3. plass
Maia Fossum Tara Agility 5 0 5 39,63 5
Maia Fossum Tara Hopp Disk   25 0 25
Sum     30   30   4. plass

 

 


Resultater
Klasse 3 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 142 meter  - Standardtid 57,33
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 116 meter  - Standardtid 45,00
Klubbmester Cecilie Pettersen og Ronja
  
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Cecilie Pettersen Ronja Agility 0 0 0 56,47 0
Cecilie Pettersen Ronja Hopp 0 0 0 45,32 0
Sum     0   0   1. plass
Jan Haukeland Kim Agility 10 0 10 49,56 10
Jan Haukeland Kim Hopp 0 0 0 33,28 0
Sum     10   10   2. plass
Ingunn Hognestad Tiril Agility 5 0 5 48,13 5
Ingunn Hognestad Tiril Hopp 20 0 20 41,87 20
Sum     25   25   3. plass
Rune Monsen Kasanga Agility Disk   25   25
Rune Monsen Kasanga Hopp 0 0 0 32,15 0
Sum     25   25   4. plass
Hans V. Jensen Tessie Agility Disk   25   25
Hans V. Jensen Tessie Hopp 5 0 5 39,53 5
Sum     30   30   5. plass