Klubbmesterskap i agility 2009
Klubbmesterskapet i agility for 2009 ble avholdt søndag 23.8.2009
Dommer på klubbmesterskapet var Marit Wang
Det blir gått 2 løp før de enkelte klubbmestre ble kåret. Først blir det gått
en vanlig agility bane og deretter en hopp bane.
Feil og tid ble så lagt sammen for begge løpene og dermed ble den beste ekvipasje
kåret til klubbmester for 2009.
Ekvipasjer som disket i et løp fikk 50 feilpoeng og kunne dermed være med helt til slutt,
men alle med disk ble plassert bak utøvere som ikke hadde disk.

Resultater
Klasse 1 Liten
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 138 meter  - Standardtid 61.33
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 123 meter  - Standardtid 54.66
Klubbmester 2009 ble Tommy Johansen og Fast
 
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
 Tommy Johansen Fast Agility F 0 5 38.99 5
 Tommy Johansen Fast Hopp  F 0 5 37.51 5
Sum       0 10 76,50 1. plass
 Elisabeth Johansen Foxi Agility V-F 3.93 13.93 65.26 13.93
 Elisabeth Johansen Foxi Hopp F 0.90 5.90 55.56 5.90
Sum       4.83 19.83 119.92 2. plass
 Kristine Rimestad Kira Agility 0 0 0 38.36 0
 Kristine Rimestad Kira Hopp Disk   50   50
Sum       0 50   3. plass
Bente Jonassen Dina Agility 0 0 0 43.65 0
Bente Jonassen Dina Hopp Disk   50   50
Sum       0 50   4. plass
Sanna Barstad Pippi Agility Disk 0 50   50
Sanna Barstad Pippi Hopp V-V 5.35 15.35 60.01 15.35
Sum       5.35 65.35   5. plass
Kristine Egelandsdal Lille-My Agility Disk   50   50
Kristine Egelandsdal Lille-My Hopp Disk   50   50
Sum             Disk
Svetlana Hopen Ako Agility Disk   50   50
Svetlana Hopen Ako Hopp Ikke møtt        
Sum             Disk
               

Det deltok 7 ekvipasje i klasse 1 liten


Resultater
Klasse 1 Mellom
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 138 meter  - Standardtid  58.72
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 123 meter  - Standardtid 52.34
Klubbmester 2009 ble Anders Lædre og Torkild
 
 Bildet er fra SBK`s klubbmesterskap 2009
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
 Anders Lædre Torkild Agility F 0 5 33.98 5
 Anders Lædre Torkild

Hopp

V 0 5 32.11 5
Sum       0 10  66.09 1. plass
Anja Løvås Maia Agility Disk   50   50
Anja Løvås Maia

Hopp

0 0 0 33.24 0
Sum       0 50   2. plass
Kristine Sunde Madsen Bixie Agility F 20.05 25.05 78.77 25.05
Kristine Sunde Madsen Bixie

Hopp

Disk   50   50
Sum       20.05 75.05   3. plass
Kristine S Nylund Bibbi Agility Disk   50   50
Kristine S Nylund Bibbi

Hopp

Disk   50   50
Sum         100   Disk
               

Det deltok 4 ekvipasje i klasse 1 mellom


Resultater
Klasse 1 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 138 meter  - Standardtid  55.20
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 123 meter  - Standardtid  49.20
Klubbmester 2009 ble Isabell Simonsen og Bella
   

Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
 Isabelle Simonsen Bella Agility F-F-F-F 0 20 44.17 20
 Isabelle Simonsen Bella Hopp V-F 0 10 32.58 10
Sum       0 30 76.75 1. plass
 Jan Haukeland Win Agility F-F-F-F 0 20 29.00 20
Jan Haukeland Win Hopp F-F-F-V 0 20 29.05 20
Sum       0 40 58.05 2. plass
Kristin Monsen Pearl Agility Disk   50   50
Kristin Monsen Pearl Hopp 0 0 0 30.82 0
Sum         50   3. plass
Klara Halvorsen Dizel Agility F 0 5 40.30 5
Klara Halvorsen Dizel Hopp Disk   50   50
Sum         55   4. plass
Marit Wang Win Agility Disk   50   50
Marit Wang Win Hopp F-F-V-V   20 31.91 20
Sum          70   5. plass
Ketlin Jonassen Jonnas Agility V-F-F-F   20 45.46  20
Ketlin Jonassen Jonnas Hopp Disk   50   50
Sum         70   5.plass
 Kine Eimhjellen Tine Agility Disk   50   50
 Kine Eimhjellen Tine Hopp Disk   50   50
Sum         100   Disk
Marit Bjelland Navn mangler Agility Disk   50   50
Marit Bjelland Navn mangler Hopp Disk   50   50
Sum         100   Disk

Det deltok 8 ekvipasje i klasse 1 stor


Resultater
Klasse 2 Mellom
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 143 meter  - Standardtid 43.04
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 139 meter  - Standardtid 52.45
Klubbmester 2009 ble Anja Løvås og Helle Pirat
    
 Bildet er fra SBK`s klubbmesterskap 2009
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
 Anja Løvås Helle Pirat Agility F-V 0 10 43.04 10
 Anja Løvås Helle Pirat Hopp Disk 0 50   50
Sum         60   1. plass

Det deltok 1 ekvipasje i klasse 2 mellom

 


Resultater
Klasse 2 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 143 meter  - Standardtid 52.00
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 139 meter  - Standardtid 50.54
Klubbmester 2009 ble Maia Fossum og Kahrma
  		


Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Maia Fossum Kahrma Agility F-F 0 10 38.91 10
Maia Fossum Kahrma Hopp V 0 5 31.83 5
Sum       0 15 70.74 1. plass
Sasha Andersen Meta Agility V 0 5 47.18 5
Sasha Andersen Meta Hopp Disk   50   50
Sum       0 55   2.plass
 

 
Resultater
Klasse 3 Stor
Løp 1 - 	Agility. 
Banelengde 145 meter  - Standardtid 48.33
Løp 2 - 	Hopp. 
Banelengde 125 meter  - Standardtid 41.66
Klubbmester 2009 ble  Jan Haukeland og Ben

  Bildet er fra SBK`s klubbmesterskap 2009
Navn Hund Løp Feil Tidsfeil Totale feil Tid Resultat
Jan Haukeland Ben Agility 0 0 0 38.40 0
Jan Hahuekand Ben Hopp 0 0 0 29.84 0
Sum       0 0 68.24 1. plass
Eivind Fossum Tara Agility F 0 5 34.56 5
Eivind Fossum Tara Hopp 0 0 0 28.19 0
Sum       0 0 62.75 2. plass
Marit Wang Ben Agility V 0 5 37.86 5
Marit Wang Ben Hopp 0 0 0 28.29 0
Sum       0 5 66.15 3. plass
Hans Valter Jensen Tessie Agility V-F 0 10 38.19 10
Hans Valter Jensen Tessie Hopp 0 0 0 27.74 0
Sum       0 10 65.93 4. plass
Rune Monsen Kasanga Agility F 0 5 36.61 5
Rune Monsen Kasanga Hopp F 0 5 31.31 5
Sum       0 10 67.92 5. plass
Jan Haukeland Monty Agility F-F 0 10 34.93 10
Jan Haukeland Monty Hopp F-F 0 10 27.65 10
Sum       0 20 62.58 6. plass
Kine Eimhjellen Mira Agility Disk   50   50
Kine Eimhjellen Mira Hopp 0 0 0 33.50 0
Sum       0 50   7. plass
Kristin Monsen Athena Agility Disk   50   50
Kristin Monsen Athena Hopp 0 0 0 33.71 0
Sum       0 50   7. plass
Jan Haukeland Kim Agility F 0 5 34.82 5
Jan Haukeland Kim Hopp Disk   50   50
Sum       0 55   9. plass
Eivind Fossum Dewey Agility Disk   50   50
Eivind Fossum Dewey Hopp F 0 5 28.88 50
Sum       0 55   9. plass
Johnny Aas Cindy Agility F-F 0 10 34.31 10
Johnny Aas Cindy Hopp Disk   50   50
Sum       0 60   11.plass
               

Det deltok 11 ekvipasje i klasse 3 stor